Łatwa Szkoła

TRENING SZYBKIEGO CZYTANIA ORAZ CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM

Większość rodziców nie zdaje sobie sprawy, jak ważna dla jego dziecka jest umiejętność czytania ze zrozumieniem.
Jest to istotny problem ogromnej części dzieci i młodzieży.
Umiejętność czytania nie ogranicza się do składania liter, uczniowie jeśli nawet potrafią to robić sprawnie, to często nie mają pojęcia o czym czytają.
Tylko tekst przeczytany ze zrozumieniem pozwala dziecku zakodować zawarte w nim informacje.
Pozwala poszerzać wiadomości dziecka.
Tylko przeczytane ze zrozumieniem zadanie jest możliwe do rozwiązania.
Każdy ambitny uczeń od momentu szkoły podstawowej, do skończenia studiów, przeczyta setki tysięcy stron książek z różnych dziedzin.
Proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką to może mieć wartość, jeśli to wszystko w pełni zrozumie.
Czytanie ze zrozumieniem to podstawowy fundament udanej i owocnej edukacji dzieci i młodzieży.

Dla uczniów chcących zwiększyć swoje tempo czytania polecamy trening szybkiego czytania.
Naturalnie, naszym zdaniem, jest on właściwy tylko wtedy, gdy stopień zrozumienia czytanego tekstu przekracza 50%.
Trening szybkiego czytania pozwala zwiększyć tempo czytania z przeciętnego
(zakres 150-250 słów/min) do wyższego (zakres 300 - 1000 słów/min).
Oczywiście, możliwe są jeszcze lepsze rezultaty, dla uzdolonionych uczniów.

Program kursu

1. Trening czytania ze zrozumieniem

- skuteczne metody czytania ze zrozumieniem

- skuteczne metody eliminowania błędów w czytaniu